Menü Başlangıç

Şehit Torunları, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’ni Unutmadı…

EAYK-Çeşme Marina tarafından düzenlenen 2018 İzmir Kış Trofesi 3. Ayak Yarışları, 17 – 18 Mart haftasonu Çeşme Marina’da 30 teknenin katılımı ile yapıldı. Cumartesi, yarışçılar ve hakem heyeti brifinge, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nde şehit düşmüş tüm şehitlerimiz ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için 1 dakikalık saygı duruşu ile başladı.

Brifing ardından denize açılan ekipler, ortalama 22 knot rüzgar altında ilk yarışı tamamladı. İlk yarış sonunda limitlerin üzerine çıkan hava, ikinci yarışa izin vermedi. Akşamüstü, Marina Yacht Club’ta gerçekleşen Kış Trofesi 2. Ayak Ödül Töreninde; IRC 1’de LEZİTA LEMON, IRC 2’de ARNES, IRC 3’de YUNUS MARİN CYGNUS, IRC 4’de LADY FAST, IRC’5 de FERMER ve Destek Sınıfında FUN LEMON – BARAN AMBALAJ birincilik ödüllerinin sahibi oldu.

Pazar günü, cumartesi öğlenden sonra başlayan rüzgarın daha da yükselmesi ile brifing sonrasında hakem heyeti kadara tehir ilan etti. Yapılan ölçümler sonrasında rüzgarın 29 knotlardan aşağıya düşmemesi nedeniyle Pazar günü yarış yapılamadı. İzmir Kış trofesinin 3. Ayak yarışları cumartesi yapılan tek yarış ile tamamlanmış oldu. Kış Trofesi 3. Ayak yarışlarında; IRC 1’de LEZİTA LEMON, IRC 2’de ARNES, IRC 3’de AYK-BLUE MILES, IRC 4’de AYK LADY SUN, IRC’5 de MİRANDA ve Destek Sınıfında PERLE WHITE birincilik kazandı.

İzmir Kış Trofesi 4. Ayak Yarışları ve 3. Ayak yarışının ödül töreni, 21-22 Nisan tarihlerinde Çeşme’de yapılacaktır.

 

Kategoriler:Etkinlikler Kıyıya Vuran Haberler

Tagged as:

Editör

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s