2017 İzmir Sonbahar Trofesi Sona Erdi

Uluslararası Çeşme Yat Kulübü(ICYC) ve Ege Açıkdeniz Yat Kulübü’nün (EAYK)ortaklaşa düzenlediği, Ekim ayında başlayan İzmir Sonbahar Trofesi,5. ve son ayak yarışları ile 17 Aralıkta IC Çeşme Marina’da sona erdi.

26 teknenin kayıt verdiği son ayak yarışlarının ilk gününde, sağanaklarda 32 knota kadar çıkan rüzgar yüzünden yarış yapılamadı. Öğlenden sonra Marina Yacht Club’ta yapılan ödül töreni ile hem 4. Ayak yarışlarında dereceye giren ekiplere kupaları hem de Trofe mansiyon ödülleri dağıtıldı. Ödül töreninde IRC 1’de BOREAS, IRC 2’de LADIES FIRST, IRC 3’de GOODDAY SUNSHINE, IRC 4’de VMG, IRC 5’de FERMER ve Destek Sınıfı’nda DUYGU 7 birincilik ödüllerinin sahibi oldu. Ayrıca Meltemi ve Cape Town tekneleri ekipleri “Centilmenlik Ödülü”, GIA teknesi ekibi “Gezgin Yarışçı Ödülü”, Auriga teknesi ekibi “Klasik Tekne Ödülü” ve Allegro teknesinde yarışan Altan Çizgenakat “En Kıdemli Yelkenci Ödülü” kupalarının sahipleri oldu.

Pazar günü öğleden sonra Marina YachtClub’ta yapılan ödül töreni ile İzmir Sonbahar TrofesiOverall Ödülleri sahiplerini buldu. Ödül töreninde IRC 1’de BOREAS, IRC 2’de ARNES, IRC 3’de GOODDAY SUNSHINE, IRC 4’de VMG, IRC 5’de FERMER ve Destek Sınıfı’nda DUYGU 7 birincilik ödüllerinin sahibi oldu.

2018 Kış Trofesi 1. ayak yarışları 27-28 Ocak’ta Çeşme Marina’da yapılacak.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s