İzmir Kış Trofesi 2. Ayak yarışının ardından

sedenerdi1
Fotoğraf Seden Erdi

Uluslararası Çeşme Yat Kulüp (ICYC) ve Ege Açık Yat Kulübü’nün (EAYK) ortaklaşa düzenlediği 2017 İzmir Kış Trofesi 2. Ayak Yarışları, 32 teknenin katılımı ile 18 Şubat günü Çeşme Marina’da verilen start ile başladı. 20 knot altında başlayan ilk yarışta, zaman zaman rüzgar 27 knotlara kadar yükselse de planlandığı gibi keyifli 2 yarış yapıldı. Yorucu bir gün ardından Verano’da bir önceki yarış ayağının ödül töreni gerçekleştirildi ve dereceye giren ekipler ödüllerine kavuştu.

Ödül töreninde Çetin Kent’in yazdığı “Bir Ege Macerası” kitabının imza günü yapıldı. Dereceye giren teknelere Çetin Kent tarafından imzalanan kitaplar da hediye edildi. IRC 1’de LEZİTA LEMON SAILING, IRC 2’de XTREME, IRC 3’de YUNUS MARİN-CYGNUS, IRC 4’de ÇEŞME SAILING-LADY FAST, IRC 5’de FERMER, Destek Sınıfı’nda ERNESTO ve Yelken Okulları Sınıfı’nda SMYRNA SAILING FIÇI birincilik ödüllerinin sahibi oldu.

Pazar günü Çeşme sert bir havaya uyandı. Hakemler brifing ardından kontrol için denize açıldılar. Hava koşullarının yarışa uygun olmamasından dolayı karaya dönüp yarışı abondene ettiler.

İzmir Kış Trofesi 2. Ayak Yarışları sonucunda; IRC 1’de LEZİTA LEMON SAILING, IRC 2’de ARNES, IRC 3’de MARE, IRC 4’de ÇEŞME SAILING-LADY FAST, IRC 5’de MİRANDA, Destek Sınıfı’nda ERNESTO ve Yelken Okulları Sınıfı’nda HAPPY LEMONLINEA ROSSA birincilik ödüllerinin sahibi oldu.

Fotoğraf Seden Erdi

İzmir Kış Trofesi 3. Ayak Yarışları, 11-12 Mart tarihlerinde Çeşme’de yapılacak.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s